OİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ulusal Kalite Hareketi’ne Katıldı

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından kurumların rekabet gücünün ve refah düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmak, kurumsallaşma düzeyini artırmak ve sürdürülebilir rekabetçi bir güce sahip olmalarını sağlamak amacıyla 1998 yılından itibaren yürütülen Ulusal Kalite Hareketi’ne yeni kurumlar katılmaya devam ediyor. EFQM Model’ini esas alan Ulusal Kalite Hareketi’ne, eğitim kurumları da gösterdikleri ilgi ile öncü olmayı sürdürüyor.

OİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ulusal Kalite Hareketi’ne Katıldı

Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, mükemmelliğin temel kavramlarını benimseme konusundaki kararlılıklarının göstergesi olarak Ulusal Kalite Hareketi çalışmalarına başlamak için ilk adımı attı. Okul kurucu, yönetici ve çalışanlarının ve KalDer yöneticilerinin katılımı ile imza töreni düzenlendi.

KalDer Bursa Şubesi ile OİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında düzenlenen “Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi” imza törenine; OİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Metin Sezer, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekci, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent Altıntaş, OİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Sabuncu, UİB Genel Sekreteri Mümin Karacakayalılar, KalDer Bursa Yönetim Kurulu Başkanı Emin Direkçi, KalDer Bursa Genel Sekreteri Aykan Kurkur, KalDer Ödül Yürütme Kurulu Başkanı Sadettin Çiçek, EFQM Yöneticisi Ebru Yalçın Gürük katıldı.

Eğitimde Sürdürülebilir İş ve Yaşam Kalitesi Hedefi

Törende konuşan Emin Direkçi; “Ulusal Kalite Hareketi ile Toplam Kalite Yönetimi ve Mükemmellik anlayışının ülkemiz genelinde yaygınlaşmasını amaçlıyoruz. Her ölçekten ve sektörden kurum bu çalışmalara katılabilir. Ülkemizde sürdürülebilir iş ve yaşam kalitesine yön gösteren, dönüşüme liderlik eden bir Sivil Toplum Kuruluşu olma hedefimizle kurumlarımıza mükemmellik yolculuğunda eşlik ediyoruz. Kamuda örnek bir kurum olma yönünde çalışmalarını sürdüren OİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni attıkları bu adım nedeniyle tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

OİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Metin Sezer, kalite yolculuklarına yönelik amaç ve hedeflerini katılımcılar ile paylaştı. Sezer, daha iyi hizmet için kalite çalışmalarına önem verdiklerini, kurumsallaşma konusunda sürdürülebilir bir gelişme yolculuğu katıldıkları için kurum olarak heyecanlı olduklarını aktardı.

OİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ekibi, hazırlanan tabloya imza atarak EFQM mükemmellik modeli çalışmaları kapsamında Ulusal Kalite Hareketi’ne katılma kararlılıklarını somutlaştırdılar.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2021, 12:16
YORUM EKLE

banner69

banner70

banner73