Bursagaz 2019’da 116 milyon lira yatırım yapacak

Müşterilerini daha iyi hizmet sunmak amacıyla 2018 yılında 50 milyon TL yatırım yapan Bursagaz, 2019’da bu rakamı 60 milyon TL’si 4 dağ ilçesine olmak üzere 116 milyon TL’ye çıkaracak.

Bursagaz 2019’da 116 milyon lira yatırım yapacak

Türkiye’nin üçüncü büyük doğalgaz dağıtım şirketi olan Bursagaz, 900 binin üzerinde abonesi ve teknoloji odaklı yönetim anlayışı ile Türkiye’de örnek uygulamaları hayata geçiriyor. Şirket, asli görevlerinin yanı sıra toplumsal gelişmeyi destekleyen eğitsel, kültürel ve sportif alanlarda da kurumsal sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyor. Bursagaz yönetim kadrosundan Mali&İdari İşler Müdürü Hasan Battal, Müşteri İlişkileri Birim Yöneticisi Şafak İşitemiz, Proje Müdürü Melih Çetinkaya ve Kurumsal İletişim Birim Yöneticisi Gamze Demirbaş Çelebi, ekonomigazetesi.com’a Bursagaz’ın faaliyetleri ve gelecek planları ile ilgili açıklamalarda bulundular.

İşte, Bursagaz yöneticilerinin açıklamalarından öne çıkanlar:

2018 DEĞERLENDİRMESİ

Bursagaz, ilkeleri, değerleri ve prensipleri olan bir şirket. Bu değerleri; birlikte, ileride, çevreci ve sorumlu olarak tanımladık. Bir işi yaparken bu değerleri ön planda tutuyoruz. 2018 bizim için genel olarak olumlu geçti. Yılsonu itibariyle hedeflerimizi tutturuyoruz. Özellikle işin sanayi tarafı çok iyi gidiyor. Konut kısmında ise havaların ılıman geçmesi nedeniyle mevsimsel tüketimin bir miktar altında. Bu sene 42 bin 800 yeni abone hedefimiz vardı. Şu anda 32 binlerde. Yılsonunda hedefimizi geçmiş olacağız. Yeni abonelikler özellikle kış aylarında artıyor. Beklediğimiz gibi bir yıl oldu. Karlılık ve gaz satışı konusunda bir sıkıntımız yok. Bursa devamlı büyüyor. Biz de büyüyen Bursa ile yatırımlarımıza devam ediyoruz. 2018 yılında 50 milyon TL’lik bir yatırım yaptık. Bünyemize yeni katılan 4 dağ ilçesi buna dahil değil. 2019 yılında 60 milyonu sadece dağ ilçelerine olmak üzere toplamda 116 milyon TL yatırım yapacağız. Bu yatırımları memnuniyetle yapıyoruz. Ancak yatırımlarımız toprağın altında olduğu için görünmüyor.

1 MİLYONUNCU ABONE HEDEFİ

Şu anda 990 bin abonemiz var. Hedefimiz 1 milyonuncu aboneye ulaşmak. Bununla ilgili kampanyamız var. Kampanya sonunda çekiliş yapacağız ve 5 kişiye elektrikli motosiklet hediye edeceğiz. Kampanya Aralık sonuna kadar devam edecek. Gidişat, hedefi tutturacağımızı gösteriyor. Ödülümüz de ürünümüz gibi çevreci bir ödül.
 

Bir de doğalgaz dönüşüm kampanyamız var. Abone olmuş ama tesisatı dönüştürmemiş vatandaşlarımıza yönelik. Bu durumda yaklaşık 50 bin abone var. Tesisat firmalarıyla anlaşıp düşük maliyetli fiyatlar aldık. Vatandaş tesisat maliyetinden dolayı doğalgaz kullanımına geçemiyorsa diye düşünerek bunu cazip hale getirecek uzun vadeli kampanyalar yaptık. Tamamlanan bu kampanyada da hedeflerimize ulaştık.

Hava kalitesini artırmak için Büyükşehir Belediyesi ile kampanya başlattık. Alinur Aktaş da buna destek veriyor. Kömür kullananları doğalgaza teşvik etmek için hayata geçirdik. 3 yıl sürecek. Biz doğalgaz güvence bedeli konusunda vatandaşa yardımcı olduk. Belediye de faturasının 50 TL’sini karşıladı. Şimdi kaymakamlık da maddi olarak bir miktar destek verecek. Geçen sene 400-450 kişi yararlandı.

DOĞALGAZ FİYATLARINDAKİ ARTIŞ

Son aylarda yaşanan fiyat artışları, havaların halen soğumamış olması ve bunun sonucunda düşük gaz tüketimi nedeniyle bir sıkıntı oluşturmadı. Ancak bu aydan itibaren soğuyan havalar kalorifer kullanımını artıracaktır. Bildiğiniz gibi enerjide büyük oranda dışa bağımlıyız. Dolayısıyla fiyatlarda da döviz üzerinden ayarlama yapılıyor. Yılsonu indirim olabilir. Açıkçası bunu biz de istiyoruz.

İMAR BARIŞINDA YAŞADIĞIMIZ BAZI SORUNLAR VAR

İmar barışı ile kaçak yapılara doğalgaz alabilirsiniz denildi. Kurum olarak biz ise imarlı alanda yatırım yapmak zorundayız. Bursa’da imar planı henüz yapılmamış yerler var. İmar barışı, mevcut binaya tanımlama yapsa da binanın bulunduğu sokağın imarsız olması işimizi zorlaştırıyor. Bu nedenle de yatırım götüremiyor, gaz veremiyoruz. Binanın resmileşmesi bizim açımızdan yeterli olmuyor. Biz Bursagaz olarak belediyeler ve ilgili kurumlara konuyla ilgili yazılar yazıp, toplantılar yaparak sorunları aktardık. Yakın zamanda bu sorunun çözümleneceğine inanıyoruz. Bazı yerler tarımsal alan görünüyor ama on binlerce kişi yaşıyor artık burada. Bunun çözülmesi gerekiyor. Biz de buralara hizmet götürmeyi istiyoruz.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Bursa’nın Yıldızları basketbol kulübümüz var. 3 yıldır destek veriyoruz. 7 yaşından 16 yaşına kadar çocuklarımız basketbol eğitimi alıyor. Bursa’da birinci, Türkiye’de ikinci oldular.

Kıyafet ve oyuncak toplama kampanyalarımız var. Grup şirketlerimiz kendi içinde topluyor. Milli Eğitim’le irtibata geçip ihtiyacı olan okullara dağıtıyoruz. En son yardımımızı Kayseri’ye gönderdik.

10 yıldır yürüttüğümüz özel eğitim sınıflarını yenileme projemiz var. Buralarda engelli çocuklar eğitim görüyor. Bu sınıfların tamamını yeniledik. 110 okulda 115 sınıf, toplamda bin öğrenciye dokunduğumuz bir proje. Sınıfı baştan aşağı yeniliyoruz. Çocuklar kendilerini değerli hissediyor. Bu sayede diğer çocuklar da bu sınıflara girerek engelli çocukların kendilerinden farklı olmadıklarını görüyorlar. Eskiden o sınıflara girmek istemiyorlardı. Projenin devamında eskiyen sınıfların materyallerini yenileyeceğiz. Keles’teki okulları da bu projeye dahil ettik.

Bir de sosyal kulüplerimiz var. Şirketimizdeki gönüllü arkadaşlarımızdan oluşuyor. Doğa kulübümüzdeki arkadaşlar denizin dibinden Uludağ’ın zirvesinde kadar her yerde temizlik yapıyorlar. Sokak hayvanlarına mama dağıtıyorlar. Fotoğrafçılık, masa tenisi, futbol, kitap kulüplerimiz var.

Ve çok önem verdiğimiz arama kurtarma ekibimiz BURAK’a değinmeden geçmeyelim. Ekibimizin tam teçhizatlı araçları var. AFAD ile birlikte hareket ediyorlar. Her türlü afete gidebilme lisansları var.

Elbette olmazsa olmazımız Bursapor. Şehrimizin markası, futbol kulübümüze destek olmaktan da ayrıca gurur duyuyoruz.

ÇAĞRI MERKEZİ TÜRKİYE’YE ÖRNEK

Bu yıl Türkiye Çağrı Merkezi Derneği’nden, Türkiye’de engelli istihdamına en çok katkı sağlayan çağrı merkezi olarak ödül aldık. Kendi bünyemizde hizmet veren bir çağrı merkezi. 7/24 hizmet veriyoruz. Müşterilerimiz istedikleri saatte fatura ödeyip, abone olup aboneliklerini sonlandırabiliyor. 5 yıldır, ofissiz hizmet vererek bir ilki gerçekleştiriyoruz. Tüketicilerin hayatlarını kolaylaştıran bir uygulama. Bursagaz olarak bütün tahsilat ve abone merkezlerimizi kapattık. Müşterilerimiz her türlü işlemlerini bir yere gitmek zorunda kalmadan, bir telefonla halledebiliyorlar. Şu anda müşterilerimizin yüzde 95’i işlemlerini çağrı merkezinden hallediyor. Ayrıca home ofis uygulamamız var. 15 arkadaşımız evinden çalışıyor. Bu da engelli ve kadın istihdamına katkı sağlıyor. Kişinin evinde bir ofis kuruyoruz. Tüm altyapıyı biz sağlıyoruz. Evini kullandığımız için artı bir bedel de veriyoruz. Böylelikle kadınlar çocuklarına zaman da ayırabiliyor. Burada çalışıp eğitimine devam eden arkadaşlarımız oldu. Üniversiteden mezun oldular. Çalışan memnunsa müşteriye de iyi hizmet veriyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 13:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER