AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç: Ekonomide zor dönem geride kaldı

Ahmet Kılıç ile ekonomideki son gelişmeleri ve çalışmalarını konuştuk… İşte Kılıç’ın açıklamaları…

AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç: Ekonomide zor dönem geride kaldı

Ahmet Kılıç, Bursa siyasetinin son döneminde yıldızı parlayan genç siyasetçilerinden. AK Parti’de genç yaşına rağmen önemli görevler üstlenen ve başarıyla yerine getiren Kılıç, çalışmalarının karşılığını 27.Dönem Milletvekili olarak gördü. AK Parti Genel Sekreter Yardımcılığı görevini de yürüten Ahmet Kılıç, yoğun gündemine rağmen Bursa’nın sorunları ile yakından ilgileniyor. Bursa’ya değer katan işletmeleri gezen, sanayicileri dinleyen Kılıç, sıkıntıların çözümü için Bursa ile Ankara arasında köprü oluyor. Ahmet Kılıç ile ekonomideki son gelişmeleri ve çalışmalarını konuştuk… İşte Kılıç’ın açıklamaları…

TÜRKİYE’Yİ EKONOMİK BASKI ALTINA ALMAK İSTEDİLER

Son 1 yılda Türkiye ekonomisine yönelik çok ciddi saldırılar oldu. Türkiye’yi ekonomik olarak baskı altına alarak köşeye sıkıştırmak maksadıyla pek çok ülkenin gayreti oldu. Bunlar planlı olarak yapıldı. Cumhurbaşkanımızın ve çok değerli bürokratlarımızın titiz politikalarıyla birlikte istediklerini elde edemediler. Aynı zamanda dünya ekonomisi de ciddi bir daralma yaşıyor. Bu ABD’nin tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik sarsıntı planıydı. ABD, istedikleri kabul ettirmek adına bu yöntemi kullandı. Biz Türkiye olarak bundan sıyrıldık. Güçlü sanayimiz var. Üretim potansiyelimiz yüksek. Sanayicilerimiz üretime ara vermeden devam ettiler. Dış ticaretimizde cari açık söz konusu değil. Artık işin zor dönemi bitti. Bundan sonra da ciddi bir kalkınma hamlesi ile ekonomimizde ciddi kazanımları en üst düzeye taşıyacağız.

BURSALI SANAYİCİLER UMUTLU

Bursa’daki sanayicilerimizle bir araya geliyorum. Hepsi umutlu. Son 25 yılın en iyi 6 ayını yaşadıklarını söylüyorlar. Son derece güzel bir tablo. Siparişleri yetiştiremiyorlar. Stratejik öneme haiz üretim yapan firmalarımız var. Dünyanın önemli markalarına parça üretiyorlar. Bunlar Bursa sanayisinin bir kazanımı. Artarak devam edeceğini düşünüyorum. Sanayicilerimiz yeni yatırımlar planlıyorlar.

EN ÖNEMLİ SORUN KALİFİYE ELEMAN

Bursa’da yetişmiş insan gücüyle ilgili sanayicilerimizin bizden talepleri var. Yatırım yapıp işçi bulamayacağım korkusu yaşayan sanayicilerimiz var. Yetişmiş elemanı ortaya çıkarmak adına seferberlik yapmamız lazım. Bursa’da en önemli sorun şu anda budur. Bursa ekonomik olarak tarım, turizm ve sanayiyi ayrı kimliklerde sürdürmesi gerekiyor. En üst düzeye çıkarmamız lazım. Turizme vizyon planı ile bakmamız lazım. Bursa’nın bilinirliğini en üst düzeye çıkarmamız gerekiyor. Güzel tanıtmak, yeterli tesisler oluşturmak önemli.

BURSA İÇİN ÇALIŞIYORUZ

AK Parti’nin 11 milletvekili olarak ve teşkilatlarımızla Bursa için yapmamız gerekenler için bir araya geliyor, adımlar atıyoruz. Cumhurbaşkanımız Bursa’yı çok seviyor. Bursa ile ilgili ne zaman yanına gittiysek bizi geri çevirmedi. Bugüne kadar Bursa’ya 50 milyar lirayı aşkın yatırım yapıldı. İlerleyen günlerde de merkezi hükümetin bütçesiyle gelecek yatırımlarla sorunları aşacağız.

BELEDİYELERİMİZ BAŞARILI

Belediyelerimiz son derece güzel işler yaptı. 15-20 yıl öncesine göre Bursa’da çok daha gelişmiş durumdayız. Belediyelerimiz bunu başardı. Çok ciddi göç alıyoruz. Buna rağmen altyapısı ve su hizmeti en iyi şehirlerdeniz. Bursa öncü bir şehir. Büyükşehir belediye başkanımız çok ciddi çalışmalar yapıyor.

GENÇLERİ YARINA HAZIRLIYORUZ

Gençlere tavsiyemiz, kendi enerjilerini doğru yerlere aktarmaları. Bu doğrultuda belediyelerimiz çalışmalar yapıyor. Her noktaya spor salonları ve yüzme havuzları açtık. Gençlerimizi yarınlara daha sağlıklı hazırlamak adına sporla buluşturuyoruz. Gençlik kamplarımız var. Gençlerimizin aylak dolaşmasına razı değiliz. Genç nüfusu iyi değerlendirebilirse Türkiye hedeflerine ulaşacaktır.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2019, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner57