58 yıllık tecrübe ile 112 ülkeye makine ihraç ediyor

Bursa’nın önde gelen makine üreticilerinden Akyapak Makine, bir yandan üretim kapasitesini artırırken, bir yandan da Amerika ve Rusya’da satış ve servis hizmetlerini yerinde sunabilmek amacıyla açtığı Akyapak USA ve Akyapak Russia yapılanmalarıyla bayi ve müşterilerine hızlı çözümler sağlıyor.

58 yıllık tecrübe ile 112 ülkeye makine ihraç ediyor

Bursa’da sac, boru ve profil bükme makineleri ve dünyada sayılı üreticinin faaliyet gösterdiği çelik konstrüksiyon işleme hatları üretimi ile öne çıkan Akyapak Makine, birçok farklı sektörün ihtiyacını karşılıyor. Yıllık ortalama bin 500 adet makine üreten Akyapak Makine, üretiminin yüzde 80’nini 6 kıtada 112 ülkeye ihraç ediyor. Akyapak Makine, ihracat performanslarının yanı sıra iç piyasada da özellikle bükme gruplarıyla yüzde 35’lik pazar payına sahip.

Son olarak Hindistan ve Avustralya’ya anahtar teslim projeleriyle dikkat çeken Akyapak Makine bugün faaliyetlerini 32 bin metrekarelik kapalı alanda sürdürüyor. Akçalar Sanayi Bölgesi’nde üç lokasyonda üretimini sürdüren firma, bu yıl devreye alınan 8 bin 100 metrekarelik ilave tesis yatırımı ile üretim kapasitesinde artışa geçti. Akyapak Makine, Amerika ve Rusya’da satış ve servis hizmetlerini yerinde sunabilmek amacıyla açtığı Akyapak USA ve Akyapak Russia yapılanmalarıyla bayi ve müşterilerine hızlı çözüm sağlıyor. Tampa’da bin 500 metrekarelik showroomu bulunan Akyapak USA lokal teknik servis ve satış ekibiyle hizmet veriyor.

Zorlu bükümler için hassas ve güvenilir çözümler

Sac bükme makinelerinin tasarımı, üretim ve satışı konusunda uzman Akyapak Makine, uluslararası pazarda oldukça geniş bir sac büküm makineleri yelpazesi sunuyor. Her uygulama ihtiyacını en iyi şekilde karşılamak için çeşitli tip sac bükme makineleri ürettiklerini söyleyen Akyapak Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akyapak, zorlu bükümler için hassas ve güvenilir çözümler sunduklarını kaydetti. Akyapak “2 mm’den 200 mm’ye plaka kalınlığında ve 500 mm’den 12000 mm’ye sac genişliğinde malzemelerin bükümünü gerçekleştiren modellerimiz ürün portföyümüzde yer alıyor. Üreticilere bu tür üretim süreçlerinde gereken güvenilirlik, hassasiyet ve otomasyonu sağlamak için tasarlanmış yenilikçi Akyapak modelleri ile imalatçıların ihtiyaçlarını karşılıyoruz” dedi.

Başkalarının sadece hayal edebileceği makineler ürettik

58 yıllık tecrübeleri ve birçok ürün grubundaki mühendislik ve üretim uzmanlıkları sayesinde sundukları bütüncül çözümler ile pazardaki rakiplerinden ayrıldıklarını ifade eden Levent Akyapak, yine kendi bünyelerinde geliştirdikleri ve üretimini yaptıkları kaynak çözümleri ile rüzgar kulesi büküm hatlarını entegre şekilde projelendirdiklerini kaydetti. Akyapak “Dünya çapındaki imalatçıların ihtiyaçlarını karşılayarak bugün ve gelecekte faydalarının en üst düzeye çıkmasına yardımcı olacak kaliteli bükme makineleri üretiyoruz. Başkalarının sadece hayal edebileceği makineleri yaptık, farklı çözümler sunduk. Hala da aynı heyecanla, uzmanlaştığımız projelerde yer alarak tasarım ve üretim kapasitemizi canlı tutuyoruz. Bu çalışma anlayışımızla da her makinemizin kalitesini tam olarak garanti edebiliyoruz. Müşterilerimizin başarısının bizim başarımız olduğuna inanıyor, onların başarıları ile gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Levent Akyapak, kolon-bom sistemleri ve çeviriciler ile birlikte projelendirilebilen Akyapak rüzgar kulesi büküm hatlarının sunduğu yüksek hız ve otomasyon ile üretkenliği arttırarak yüksek üretim kapasitesi sağladığını da söyledi.

Büküm makinelerinde güvenirliğin yanında, yüksek büküm hızı ile üretkenliği arttırırken kullanım kolaylığı sayesinde en zorlu bükümlerin üstesinden kolayca gelinebildiğini söyleyen Levent Akyapak “ Plaka, büküm süresince sıkıştırılmış olduğundan patinaj ve malzemenin kayması önleniyor. Böylece daha güvenli bükümler gerçekleştiriliyor ve daha hassas sonuçlar elde ediliyor. 4 valsli hidrolik silindir makinelerimizde yan millerden biri “dayama” olarak kullanılabiliyor ve böylece plaka, giriş yönünün karşısındaki mile kolayca ve hassas bir şekilde hizalanabiliyor” dedi.

Üreticilerin öncelikli tercihi

Otomotiv, mobilya, ısıtma-soğutma, yalıtım ve benzeri alanlarda yüksek kaliteyi hedefleyen üreticilerin öncelikli tercihi olduklarını belirten Levent Akyapak, ABM serileri hakkında şu değerlendirmelerde bulundu:

“ABM modellerimiz; kullanıcı dostu NC ve CNC modelleri ile metal boru bükme işlemlerini kolayca ve kusursuz gerçekleştiriyor. Akyapak’ın “Yüksek Türkiye Teknolojisi” ile en kaliteli malzemelerden çeşitli uzunluk seçenekleri ile ürettiği ABM serisi boru bükme makineleri 38, 50 ve 76 mm çapa kadar olan borularda mükemmel sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Çelik, paslanmaz çelik, alüminyum ve benzeri bükülebilir malzemeleri basit veya değişik şekillerde bükebilen boru bükme makinelerimiz, büküm aşamalarını art arda otomatik olarak gerçekleştirerek kolaylığı ve verimliliği öne çıkarıyor. Verimliliği öne çıkaran ABM serimiz ile yüksek adetlerde veya tek parça üretimlerinde maliyetler önemli ölçüde azalıyor. CNC boru bükme makinesi programları da oldukça kolay ve kullanışlı. Kullanıcıya kalan ise yalnızca boruyu makineye yerleştirmek ve tercih ettiği programı seçmek”

İlkleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz

Levent Akyapak, müşterilerinin üretimlerine katma değer sağlayacak yüksek teknolojili çözümler sunmaya ve yenilikçi Ar-Ge departmanıyla ilkleri gerçekleştirmeye devam edeceklerini de söyledi. Daha fazla katma değerli üretim ve daha fazla ihracat hedeflerini koruduklarından bahseden Levent Akyapak, “Türkiye dışında da yatırımlar yaptık ve bu yatırımlarımızı geliştirerek yönetiyoruz. Amerika ve Rusya’da satış ve servis hizmetlerini yerinde sunabilmek amacıyla açtığımız AkyapakUSA ve AkyapakRussia’da kadrolarımızı güçlendirdik. AkyapakUSA yapılanmamız için Tampa’da bin 500 metrekare büyüklüğünde showroom açtık ve burada tüm ürün gruplarımızdan stok makinalarımızı hazır bulunduruyoruz. Markamız ve kaliteli ürünlerimizle birlikte satış ve servis taleplerine hızlı yanıt vererek rekabet gücümüzü gösteriyoruz.”şeklinde konuştu.

Endüstri 4.0 kapsamında da öncelikle müşteri beklenti ve ihtiyaçlarını yakından takip ettiklerini belirten Levent Akyapak, “Dünyanın önde gelen üreticileri gibi bizim de ürün gamı içinde yer alan makinelerimizin büyük bir bölümünün yazılımları bünyemizdeki ekibimiz tarafından geliştiriliyor. Böylelikle müşterilerimizin karşılaştığı sorunlara en hızlı şekilde müdahale ederek çözüm sağlayabiliyoruz. Önümüzdeki dönemde Endüstri 4.0’a uyumlu, yüksek teknoloji sahibi ürünlere yönelen firmaların diğerleri ile arasında fark olacağına inanıyorum” dedi.

Pandemi döneminde alınan ekonomik tedbirleri olumlu karşılıyoruz

Levent Akyapak, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsle mücadelenin üst düzeyde olduğu bu dönemde, makine teçhizat yatırımlarında iç pazarda yaşanan daralmanın yanı sıra ihracatın yarıya yakının yapıldığı Avrupa ülkelerinde de imalatçı sektörlerin henüz tam kapasiteyle açılmadığını kaydetti. Özellikle Kobi olarak değerlendirilebilecek firmaların kırılgan yapılarının devam ettiğini belirten Akyapak, pandemi etkisine rağmen son dönemde proje bazlı yeni siparişlerin alınmaya başlandığını sözlerine ekledi. Akyapak, ülkemizde pandemi döneminde alınan ekonomik tedbirleri de olumlu karşıladıklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2020, 12:51
YORUM EKLE

banner65

banner57