Tüyap Bursa iftar sofrasında buluştu

Tüyap Bursa iftar sofrasında buluştu
Bursa'da bir Hotel’de düzenlenen geleneksel iftar yemeğinde basın mensupları ile bir araya gelen Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü; “2016 yılının ilk yarısında iki yeni fuar projesini Türk fuarcılık sektörüne kazandırdık.

Bu fuarlardan ilki 13 – 17 Ocak tarihleri arasında düzenlediğimiz JUNIOSHOW Bursa Bebe, Çocuk Hazır Giyim & Çocuk İhtiyaçları Fuarı’dır. Bursa’nın sektördeki artan potansiyeline dikkat çeken Fuar, 44 ülkeden 23.948 kişi tarafından ziyaret edilerek sektör ticaretine büyük hareket sağladı. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın Ekonomi Bakanlığı desteğindeki Ur-Ge projesi ile 20 ülkeden gelen iş adamları katılımcı firmalar ile buluştu. Junioshow; Trend Alanı, Trend Sohbetleri, Genç Tasarımcılar Yarışması ve Junio Defile etkinlikleri ile klasik bir fuar anlayışından çok daha fazlasını katılımcılara ve ziyaretçilere sundu.

Mart ayında dokuz gün boyunca düzenlenen imza günleri ve kültür etkinlikleriyle renkli bir atmosferde gerçekleşen Bursa 14. Kitap Fuarı, 169.829 okur tarafından ziyaret edildi. Eş zamanlı düzenlenen Bursa Eğitim Fuarı ile de öğrencilerin kişisel yetenek ve gereksinimlerine uygun eğitim imkânlarının sergilendiği bir platform oluşturuldu.
Bu yılın ilk kez düzenlenen diğer fuarı ise IRES BURSA GAYRİMENKUL FUARI Konut, İşyeri, Arsa, Yatırım ve Finansman Fuarı’dır. Bursa İnşaat Fuarı ile eş zamanlı organize edilen Fuar, birbirinden karlı ve her bütçeye hitap eden yatırım olanaklarını ziyaretçilerin beğenisine sundu. Körfez ülkelerinden gelen önemli yatırımcıları katılımcı firmalar ile buluşturan Fuarlar, 23 ülkeden 58.774 kişi tarafından ziyaret edilerek sektörün gücünü gözler önüne serdi

İlk yarı takviminde yer alan bu 5 ayrı fuar projesi ile 4 kıtadan, 45 ülkeden ve 50 ilden 252.551 ziyaretçiyi, 9 ülkeden 694 firma ve firma temsilciliğini aynı platformda buluşturarak Bursa ve bölge ekonomisine, ihracatına 500 milyon dolarlık iş hacmi sağladık.

Takvimin İkinci Yarısında 9 Fuar Var

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. olarak yılın ikinci yarısında düzenleyeceğimiz fuarlar aşağıda yer almaktadır;

​ Ülkemizde düzenlenen tüm tarım fuarları arasında en geniş ürün yelpazesine sahip Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları (12 – 16 Ekim 2016)

​ Ülkemizde blok mermer ve iş makinelerinin kapalı sergi salonlarında sergilendiği sektöre öncü olan Bursa Blok Mermer Fuarı (2 – 5 Kasım 2016)

​ Ünlü markaların son model araçlarını sergileyecekleri, tüm bakışların Bursa’ya çevrilmesini sağlayacak, merakla beklenen Bursa OtoShow Fuarı (15 - 20 Kasım 2016)

​ Üretimin her safhasında ihtiyaç duyulan, imalat endüstrilerinin tüm süreçlerini tek çatı altında toplayan, bu yıl da ülkemizde en önemli sanayi buluşmalarından biri olacak Bursa Endüstri Zirvesi Fuarları ( 1- 4 Aralık 2016)

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. olarak yıl sonuna kadar gerçekleşecek 14 fuar projesi ile 50 ülkeden 2.500 firma ve firma temsilciliğini, 75 ülkeden 1.000.000’a yakın ziyaretçiyi katılımcı firmalar ile buluşturmayı hedeflemekteyiz.

Sanayi kenti, tarihi ve kültür doğa kenti olan Bursa'nın ülke genelinde düzenlenen verimli ve büyük buluşmalara ev sahipliği yapan fuarları gerçekleştirmesinde önemli paya sahip olan, desteklerini esirgemeyen kurum ve kuruluşlardan T.C. Ekonomi Bakanlığı’na, T.C. Bursa Valiliği’ne, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne, KOSGEB’e, Meslek Odaları’na, tüm sivil toplum kuruluşlarına, tüm çözüm ortaklarımıza, değerli basınımıza ve Bursa halkına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Türkiye’yi Fuarcılık konusunda ülkemizin başkenti yapmak hedefi ile Bursa’ya yeni nitelikli marka fuarlar kazandırmak için güçlerimizi birleştiğimiz stratejik ortağımız Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’na ayrıca teşekkür ediyorum.
Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2016, 21:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER