PERYÖN Güney Marmara Şubesi 'Zirve'ye hazırlanıyor

PERYÖN Güney Marmara Şubesi 'Zirve'ye hazırlanıyor
Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Güney Marmara Şubesi Başkanı Barış Gül, insan kaynakları mesleğinin stratejik önemine dikkat çekerek, yeni dönemde meslektaşlarına ve iş dünyasına değer yaratacak çalışmaları hayata geçireceklerini söyledi.
PERYÖN Güney Marmara Şubesi Başkanı Barış Gül ve Yönetim Kurulu üyeleri, Crown Plaza’da düzenlenen basın toplantısı ile kamuoyuna yeni dönem hedefleri ve projelerini aktardı. Gül, yeni dönemde görev alan yönetim kurulu üyelerini kısaca tanıttıktan sonra yaptığı konuşmasında insan kaynakları mesleğinin stratejik önemine dikkat çekti.

Artık çoğu kurum ve kuruluşun en önemli yatırımı personele yapması gerektiğinin farkına vardığını ifade eden Barış Gül,“Günümüz koşullarında hızlı düşünerek, karar alıp, uygulayan, yeni dünya düzenindeki değişime adapte olabilen, teknolojiyle dost, kurumsal sosyal sorumluluğu yüksek kurumlar ayakta kalıyor ve ilerliyor. Kurumları ayakta tutan, onlara bu değişimi ve pozitif enerjiyi sağlayan ise elbette ki çalışanlar. Artık çoğu kurum ve kuruluş da en önemli yatırımın insana, yani çalışanına olması gerektiğinin farkında” dedi.“Değer yaratmayı hedefliyoruz”

Kurum ve kuruluşların en önemli değerini insan yönetimi ile ilgili birimlerin ortaya çıkaracağını dile getiren Gül, “Bu aşamada tüm insan yönetimi profesyonellerinin sahip olması gereken bilgi, donanım ve tecrübe ise çok daha önemli olacak. İşte bu noktada, mesleki bir örgüt olarak meslektaşlarımıza katkı sağlamayı, üyelerimize ve iş dünyasına değer yaratmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Lise ve üniversitelerle işbirliği…

Sektöre güncel insan yönetimi verileri ve metrikleri sunacak projeler yapacaklarının da altını çizen Barış Gül, üniversitelerle işbirliği içinde olacaklarına ve akademik çalışmalar yapacaklarının altını çizdi. Gül ayrıca liseli ve üniversiteli gençlere destek olmak ve iş dünyasını onlara tanıtmak için de çalışmalar yapacaklarını ifade etti.

Bursa’daki örgütlenmenin yanısıra Güney Marmara bölgesindeki diğer şehirlerde de faaliyetlerini sürdüreceklerini belirten Barış Gül, “Eskişehir, Balıkesir ve Çanakkale başta olmak üzere Güney Marmara bölgesindeki diğer şehirlerde de temsilcilik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önümüzdeki dönemde faaliyetlerimiz daha da hız kazanacak” diye konuştu.Sürpriz konuklar…

Mayıs ayında Bursa’da 15’incisini gerçekleştirecekleri İnsan Kaynakları Zirvesi’nden de bahseden Barış Gül, “Bu yıl da yine çok çarpıcı konu ve konuklarla Bursa iş dünyasının fayda sağlayacağı bir Zirve gerçekleştireceğiz. Zirve’nin gündeminde ‘İnsan Kaynakları 4.0’ konusu olacak” dedi. 15. İnsan Kaynakları Zirvesi’nde birbirinden değerli konuşmacıları Bursa’da ağırlayacaklarını söyleyen Gül, en büyük süprizin ise ‘The School For Gods’ kitabının ünlü İtalyan yazarı ElioD’Anna olduğunu açıkladı.

Öte yandan 11-12 Mayıs 2017 tarihlerinde Merinos AKKM’de yapılacak Zirve’de Zibuzu, Markafoni, Nike, Siemens, Vodafone, Şhaya Holding, Atasun Optik, Uni Lever, Shell, TAV Holding, Bosch, Sahibinden.com ve Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden üst düzey konuşmacılar da yer alacak.
Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2017, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner49