BEKSİAD'ın geleneksel iftar yemeği yoğun katılımla gerçekleşti

BEKSİAD'ın geleneksel iftar yemeği yoğun katılımla gerçekleşti
Bebe-Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) geleneksel iftar programı yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Merinos AKKM Teras Salonu’nda düzenlene iftar programına; Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Çepni, İŞKUR İl Müdürü Kasım Tilki, MÜSİAD Başkanı Mustafa Gürses, Bursa İHH Başkanı Hüseyin Kaptan, AK Parti Bursa İl Başkan Yardımcısı Abdullah Duman, AK Parti Yıldırım İlçe Teşkilat Başkanı İbrahim İsmaioğlu’nun yanı sıra çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri, BEKSİAD üyesi işadamları ve aileleri ile Suriyeli yetim aileler katıldı.

Atalay, “Vişne Ticaret Bölgesi’ni bir çekim merkezi yapacağız”

İftar programın açılışında konuşan BEKSİAD Başkanı Halil Atalay, “Rahmet ve bereket ayı Ramazan-ı Şerif’in evlerinize huzur, sofralarınıza bereket, ömürlerinize sağlık getirmesini dilerim. Ayrıca bu mübarek ayın şehrimize ülkemize ve tüm İslam dünyasına kardeşliğin ihyasına bir milat olması için dua ederim” dedi.

İftar programının, BEKSİAD adına geride bırakılan bir yılın muhasebesini yapmak adına bir fırsat olduğunu belirten Atalay, “Bir sivil toplum kurumu olarak bizler bir faydanın, bir gayretin, bir marifetin peşindeyiz” diye konuştu.

—Junio Show yılda iki kez yapılacak—

Bebe-çocuk konfeksiyonu sektöründeki firmalara yönelik ikinci kümelenme çalışmasının da tamamlandığını hatırlatan Halil Atalay, “İlk küme çalışmalarını tamamladık. Sektör adına Amerika ve Güne y Afrika gezilerini yaptık. Gittiğimiz ülkelerde Bursa’mızı, Vişne Ticaret Bölge’mizi ve bebe çocuk konfeksiyonu sektörünü en iyi şekilde tanıttık. Bununla beraber yakın bir geçmişte 38 firmamız ile ikinci küme çalışmalarını da tamamladık. Bu kümemizle, sektörümüzü ve Vişne Ticaret Bölgemizi bir çekim merkezi yapmak adına dünyayı gezeceğiz” ifadelerini kullandı.

BEKSİAD Başkanı Halil Atalay, BTSO ve diğer paydaşların öncülüğünde ilki bu yıl 13-17 Ocak’ta düzenlenen Junio Show’un gelecek yıldan itibaren, hem birinci hem ikinci ayda olmak üzere yılda iki sefer düzenleneceğini dile getirdi.

2297-2016_06_14_080451-beksiadbaŞkanihalilatalay1

Okyay, “Birlik ve beraberlik, sektörü başarılara taşımaktadır”

Atalay’ın konuşmasının ardından iftar programına katılanlara hitap eden BTSO Meclis Başkan Yardımcısı Mesut Okyay da, “Bu birlik ve beraberlik iftarında hep beraber olmaktan mutluluk duyuyorum. İhtisas derneği olan BEKSİAD’ın gerçekten bütün sektörler arasında en büyük ihtisas ailesini oluşturmaktadır. Bu derneğin bu birlik ve beraberliği, sektörü başarılara taşımaktadır. Bu birlikteliği ve başarıyı da BTSO’yla beraber yapılan proje ve çalışmalarda görmekteyiz. Diğer bütün sektörlerin takdirini kazanmış, tebrikini almış bir sektörüz. Bunda büyük pay sahibi olan, BEKSİAD’ın temellerini atan değerli büyüklerimize saygılarımızı sunuyorum” dedi.

—BEKSİAD’a, yakışır bir dernek binası—

İftara katılan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ise, Ramazan ayının getirdiği rahmet ve bereket ikliminin, bütün insanların huzur ve barışına katkı sağlamasını diledi.

Yıldırım Belediyesi olarak BEKSİAD’a, yakışır bir dernek merkezi kazandıracaklarını kaydeden İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım Belediyesi olarak BEKSİAD’ımızın ve Vişne Ticaret Bölge’mizin ilçemizin sınırları içerisinde olmasından dolayı, hem bizim yakın takibimizde hem de birçok hizmetleri birlikte yapma irademiz var. Bunu inşallah devam ettireceğiz. BEKSİAD’ımıza da çok güzel bir hizmet binası projemiz hazır. Yeriyle ilgili ufak sorunlar var. Onları da aşınca bu dönem inşallah BEKSİAD’ımıza yakışır bir dernek binasını da Yıldırım Belediyesi olarak inşa edeceğiz” dedi.

2297-2016_06_14_080525-yildirimbelediyebaŞkaniismailhakkiedebali1

Çepni, “BEKSİAD’ımız yüz akımız”

BEKSİAD’ın güzel ve örnek işlere imza attığını belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Çepni ise, “BEKSİAD’ımız Bursa’nın, tekstil sektörünü yüz akı. Örnek bir birlik ve beraberliği yaşatıyor Bursa’da. Tabi ki Yıldırım Belediye Başkanımız BEKSİAD için bir şans. Vişne Ticaret Bölgesi Yıldırım’ın hudutlarında. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü desteği vermeye her zaman hazırız, zaten işbirliği içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

Çepni, “Afrika pazarında söz sahibi olmalıyız”

MÜSİAD Genel Merkezi tarafından düzenlenen iftar programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasında iş dünyasına yönelik verdiği mesajı salonu dolduran işadamlarına ileten Çepni, şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanımız, özellikle Afrika’yı hedef gösterdiler. Dedi ki iş dünyasının şuanda en iyi iş yapabileceği alan Afrika. Halen kendi içinde bakir bir alanı var. Değerli arkadaşlar Afrika, yılda 500 milyar dolarlık bir ithalat hacmine sahip. Türkiye’nin gönderdiği mal ise henüz 10 milyar dolarları geçmeyecek düzeyde. Bu kadar büyük makası dolduranlar başka ülkelerle. Bu noktada BEKSİAD’ın öncülük ettiği küme, geçtiğimiz aylarda Güney Afrika’yı ziyaret etti, güçlü bir heyetle. Güney Afrika’dan başlayan bu yolculuğu tüm Afrika’yı kapsamasını dilerim. Bu pazarda söz sahibi olmak için hep beraber gayret etmemiz gerekiyor.”

Aydın, “BEKSİAD, Yıldırım’a değer katıyor”

Ramazan ayının, ülkedeki birlik ve beraberlik ortamının sağlanmasına vesile olmasını diledi. Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, “Birlik ve beraberliğimiz, yardımlaşma ve dayanışmamız, hoşgörü ve kucaklaşmamız umarım bu ayda daha da artar. Bu dileklerle hepiniz Ramazan ayını kutlarım. Burada güzel bir birlik ve beraberlik var. BEKSİAD, ilçemize hem istihdam hem ekonomik olarak önemli katkılar sağlıyor. Böyle bir kuruluşun iftarında olmaktan mutluluk duyuyor ve onların başarılarının artması için elimden gelen desteği vereceğimi bilmelerini isterim” dedi.
Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2016, 12:25
YORUM EKLE

banner65

banner57